O mně

 

Jiří Goldman

 

Narodil jsem se 16.7. 1964

 

V roce 1997 mi úspěšný a známý numerolog během soukromého sezení řekl, že bych měl astrologii nechat být, protože pro ni nemám předpoklady. Mimo jiné proto, že mi chybějí v datu narození trojka a osmička. O dva roky později mi významný astrolog doporučil, abych se jako Rak věnoval finančnictví. Naštěstí jsem je neposlechl, protože jsem si uvědomoval svůj dar, který ve spojení s astrologií mám. Díky tomu, že vedu kontemplativní způsob života, si uvědomuji svou astrologickou cenu - navzdory chmurným závěrům předních odborníků na astrologii a numerologii. Uvědomuji si totiž, že existuji nezávisle na svém datu narození i na svém račím znamení.

          Nemusíme nic dělat, jen být

To, čím jsme, je neomezené a nekonečné a nemá to nic společného s vnějšími okolnostmi. Nemá to nic společného ani s místem a časem našeho narození. Všechny aspekty našeho bytí - všechny verze toho, čím jsme byli, čím jsme a čím budeme, existují v tomto okamžiku. Ve skutečnosti žijeme jeden (věčný) život v mnoha realitách. To je pravda bez ohledu na to, zda si ji uvědomujeme. Můžeme mít takový život, jaký chceme, můžeme mít, být a dělat to, co chceme. Žádné omezení „trojkou“ nebo „osmičkou“ neexistuje. Astrologové a numerologové si vytvářejí představy, které nemají nic společného s realitou. Nemohu se na ně ale zlobit, sám jsem to kdysi také dělal.

Být něčím - například astrologem - není ničím vnějším podmíněno: je to stav bytí, který existuje nezávisle na okolnostech. Nezáleží na tom, jestli se tím dokážeme uživit. Bytí předchází činnost. Pokud jsme k něčemu přitahováni, neignorujme to. Část mého věčného já se rozhodla poznat sebe sama jako astrologa. Je na mně, jak se rozhodnu tuto existenci prožívat. Mohu ji prožít, poznat a vyjádřit novým způsobem. Nebo také nemusím. Žádné potřeby ve vesmíru neexistují. Mohu být „jenom“ básníkem a mystikem. Proto říkám, že je nejvyšší čas vytvořit novou kosmologii, která nebude popírat realitu, ale ukáže nám krásu bezpodmínečného bytí.

           Celý náš život je poselstvím o tom, kdo jsme

Musel jsem nejdříve projít hlubokou vnitřní proměnou, než jsem se naučil přistupovat k astrologii poctivě a zodpovědně s plným vědomím toho, že skutečné poznání mám ve své duši, zatímco moje mysl spekuluje - vytváří si domněnky. Žít v této pravdě - že jsem Boží existencí, nikoli tělem a myslí - je dnes mojí největší radostí. Už nemám potřebu něco předstírat a vymýšlet si, abych se stal lepším v očích světa a druhých lidí a získal pro sebe nějaké výhody. K této pravdivosti vyzývám i ostatní astrology: Hledejme především království Boží, ostatní znalosti nám budou k tomu přidány!

Prožít, poznat a vyjádřit to, čím jsme, můžeme udělat v naší realitě v různých stupních dokonalosti. Všechny verze našeho sebevyjádření existují ve věčném přítomném okamžiku. Naše životní poselství můžeme vyjádřit neúplně a nepřesně, nebo se můžeme rozhodnout spolupracovat s Boží silou a vyjádřit to, čím jsme, mnohem úplněji a pravdivěji. V prvém případě stačí, když vystudujeme příslušný obor, získáme určitou praxi a začneme si tím vydělávat peníze. Tak to dělá většina lidí. Nebo se můžeme rozhodnout, že prozkoumáme své bytí - to, čím jsme a čím se chceme stát a co chceme vyjádřit, - mimořádným způsobem. Vám všem, co máte odvahu stát se nejkrásnější verzí sebe samých, držím palce.

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode