Blíženci

Luna v Blížencích

Jiří Drahoš má v horoskopu z června 2017 Lunu v Blížencích v 8. domě.

Lidé s Lunou v Blížencích skvěle ovládají myšlenkové koncepty a nauky duchovního, duševního nebo fyzického světa - lidského i přírodního světa a jejich zákonitosti. Vybaveni potřebnými vědomostmi, vítězoslavně „brázdí světem“. Jisti si svým úsudkem, správností cesty i argumentů, dosahují rychlého úspěchu a své soupeře nechávají za sebou.

Luně v Blížencích odpovídá Tarot „Triumfální vůz“ (Tarot č. 7). V čase vzniku horoskopu Jiří Drahoš začal dohánět a nenápadně předbíhat své největší soupeře (Zemana a Horáčka) ve sběru podpisů i v preferencích. Své „vítězné tažení“ nakonec ukončil ziskem 142 000 podpisů, čímž nechal všechny své soupeře za sebou. „Jdu do toho, abych vyhrál“, řekl Drahoš, když odevzdával 42 krabic s petičními archy.

Lidé s Lunou v Blížencích mají téměř neporazitelné „vědomí“ (vozataj má na hlavě korunu se třemi hvězdami, v pravé ruce drží hůlku, která se mění v žezlo). Snadno odrazí jakéhokoli protivníka, jakýkoli argument či útok i na podvědomé rovině (vozataj má na sobě pancíř). Rychle se názorově zorientují v rozličných tématech, již profesně upotřebí. Jsou-li lstiví, upotřebí jakýkoli argument k odražení protivníka. Rytíř na kartě stojí pevně na „podvozku“ – jeho podvědomé myšlenky okamžitě reagují na „zařazenou rychlost“ a směr jeho vědomých myšlenek. Pohybu vědomých myšlenek nic (podvědomého) nestojí v cestě.

Lidé s Lunou v Blížencích zvládli v předcházejícím období náročný profesní život nebo studium, a nyní, plni optimismu, vítězně vykročili do světa prokázat své mistrovství. Mívají za sebou podporu svého profesního sdružení, jehož „nauku“ či řemeslo výborně ovládají. Rozumí složitostem světa, v němž se vzdělávají a působí, a chtějí zažít „velkou jízdu“. Nasbírané vědomosti a rychlý úsudek je předurčují k tomu, že jsou pro druhé autoritou či vzorem, ale samozřejmě záleží na jejich morální a duchovní ušlechtilosti. Zároveň si musejí dávat dobrý pozor, protože se ocitají v centru mocných protikladných sil (černá a bílá sfinga před vozem). Kromě ego-individualit, jako jsou Zeman a Topolánek, se Drahoš může střetnout nebo potkat se skutečným duchovním adeptem (třeba jen letmo), jenž ale může později ovlivnit Drahošovu dráhu. Otázkou zůstává, jestli sfingy v popředí víc vůz táhnou, nebo mu stojí v cestě.

Ve svém nejnovějším horoskopu mám i já Lunu v Blížencích jako Jiří Drahoš. Mohu proto podrobněji z vlastní zkušenosti popsat její „fungování“. K Luně v Blížencích se váže tento sen:

Mám novou káru - nádherné "polozávodní" auto. Je to auto, v jakém se prohánějí boháči (alespoň ve filmech). Prostě "super kára". Jenže je to divné: Netroufám si v něm zatím jezdit. To auto tahám víc v ruce, než v něm jezdím. Dokonce jsem s ním nastoupil do městské dopravy. Ostatní lidé mi museli uhnout - udělat místo ve voze. Nebylo ani moc těžké, když jsem s ním vystupoval. Bylo dlouhé tak dva metry. Když jsem si ho podrobně prohlížel, kromě žlutozlaté barvy (moc jsem barvu nezkoumal, jak moc byla žlutá či zlatá) jsem si zejména všiml, že má v sobě ještě jedno menší auto, detailně „vymodelované“ - to skutečně „výkonné“ auto. Zdálo se, že ta vnější (žlutozlatá) karosérie je jen „automobilová“ schránka s vnitřním autem, které připomínalo "angličáka". Když byla volná silnice, minimální provoz - tak jsem do auta nasedl a chvíli jsem jel při kraji silnice, ale jen na "jedničku". Víc jsem si netroufal, abych nezpůsobil nehodu. Myslím, že mělo pět rychlostí. Stále jsem s tím autem cestoval po Brně (většinou jsem ho tahal v ruce) a přibližoval jsem se k svému bytu v Žabovřeskách. Věděl jsem, že se mi vejde do bytu, že ho nebudu muset nechat zaparkované na ulici.

Výklad: Vnitřní auto představuje naše myšlenkové dítě, které přišlo na svět. Je to nová znalost duševního, duchovního nebo fyzického světa - nově zažitá zkušenost toho, jak funguje náš svět. Tato nově zažitá zkušenost je zcela „kompatibilní“ s naším nadvědomím (karosérie – schránka vnitřního auta) – umožňuje nám sebevědomě se pohybovat ve světě lidí. Žlutozlatá barva zřejmě ukazuje na zbarvení „aury“ – duševní a duchovní vyzařování (tělo a vůz vozataje jsou na tarotové kartě na žlutém pozadí). Čím je barva zlatavější, tím je člověk spirituálnější. U Jiřího Drahoše se nová zkušenost zrodila z jeho dlouholeté vědecké a manažerské činnosti, u mě z dlouholeté duchovní a „metafyzické“ praxe. Člověk s Lunou v Blížencích zakouší tuto skutečnost: „Můj myšlenkový svět opravdu funguje, ujal se ve světě lidí! Hurá!“ Lunu v Blížencích měl před 18 lety v horoskopu také astrolog Pavel Turnovský. Dokázal přesvědčit značnou část astrologické veřejnosti, že jeho myšlenkový svět, jeho "nauka" opravdu funguje.

Merkur v Blížencích

Andrej Babiš má v horoskopu z června 2016 Merkura v Blížencích v 9. domě.

Lidé s Merkurem v Blížencích oplývají neobyčejnou šíří životaschopných inovativních nápadů a projektů (myšlenkových konceptů), které musejí projít očišťující zkouškou, než budou uznány za přínosné. Problémem lidí s Merkurem v Blížencích může být názorová roztříštěnost a střet zájmů.

Merkuru v Blížencích odpovídá Tarot „Věž zasažená bleskem“ (Tarot č. 16). Horoskop Andreje Babiše vznikl 22. června 2016. Tehdy se pomalu chystalo spuštění EET. To se někdy označuje jako revoluce v hotovostních tržbách. Také tarot č. 16 se někdy označuje jako revoluce. Blesk na kartě symbolizuje jednak „elektronický přenos“, jednak drsný zásah do dosavadního evidování tržeb čili zásah do výběru daní. Na kartě padají z věže po zásahu blesku dvě postavy: jedna je po zásahu blesku usmrcena, druhá (s korunou na hlavě) zásah přežije. Karta tak nepřímo označuje podnikatele – připravené a nepřipravené na nový systém (někteří nepřežijí), případně poctivé a nepoctivé. EET má podle Babiše „narovnat podnikatelské prostředí“. To ale není všechno, co lze z karty vyčíst. Sám Babiš padá ze Sobotkovy vlády do roka od vzniku horoskopu, protože je podezřelý, že jako podnikatel sám „pokřivoval“ podnikatelské prostředí. Řítí se z vládní věže, ale jako politik pád přežije. Další zajímavou úvahou o kartě č. 16 je, že samotná EET možná „nepřežije“ – to jest přežije jen něco (postava s korunou na hlavě), ale zbytek se neosvědčí a zanikne. Už teď se hovoří o vyjmutí velké části podnikatelů z elektronické evidence. Babišův Merkur v Blížencích je součástí Velké proměnlivé kvadratury. To znamená, že myšlenkové nápady a koncepty bývalého ministra financí podléhají neustálým úpravám a změnám. Dvě padající postavy z vrcholu věže nápadně připomínají dvě nejdůležitější figury hnutí ANO – Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Jako „dvojčata“ společně jednají a společně byli také Poslaneckou sněmovnou vydáni k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo.

Zkusme interpretovat (obecně) Merkura v Blížencích podle karty. Věž zasažená bleskem symbolizuje sesbírané informace (data), nápady či poznatky, jež musejí projít očišťující zkouškou, někdy drsnou, aby mohly být uznány za cenné a mohly se stát součástí funkčního systému. Část z těchto sesbíraných nápadů, poznatků a dat nepřežije (ukáží se jako nežádoucí), ale část se ujme (jsou přínosné). Blíženci jsou někdy označováni za „dvojčata“ – obsahují jistou dvojakost (funkční a nefunkční). Lidé s Merkurem v Blížencích oplývají neobyčejnou šíří životaschopných inovativních nápadů a projektů, které musejí projít očišťující zkouškou, než budou uznány za přínosné. Mohou například uvést do života nějaký inovativní „datový“ projekt, vysoce sofistikovaný, ukládaný na vzdáleném místě, pokud leží Merkur v 9. domě. Než se tento „revoluční“ projekt „sesbíraných informací“ a poznatků ujme ve fyzickém světě (ukáže se jako funkční), musí nejdřív projít očišťujícím „křestem“, který prověří jeho proveditelnost, užitečnost či efektivitu. Andrej Babiš se ještě před volbami pokusil vystavit další „věž“ z informací a poznatků, které sesbíral a uveřejnil v knize O čem sním, když náhodou spím. Je otázkou, jestli z jeho „vizí“ vůbec něco přežije a co přesně. Tarotová karta č. 16 nemusí nutně ukazovat pohromu. EET se nakonec zavedlo – s výhradami, pokud ovšem nepřijde nový zásah „shůry“. Podle některých vykladačů blesk na tarotové kartě přichází ze Slunce nebo z čistého nebe (nikoli z bouřkových mraků) – to znamená, že je druhem požehnání, posvěcení pro člověka morálně či duchovně bezúhonného. Jeho snaha nepřichází vniveč – jeho projekt je uznán, je jen zbaven škodlivého balastu (někdy on sám může být tím škodlivým balastem).

Otázkou zůstává, zda Babišova snaha sestavit funkční kabinet, složený z expertů a politiků, také spadá pod Merkura v Blížencích. Zřejmě ano. Babiš se snaží zrealizovat svůj vládní projekt na základě vyšší moci – na základě volebního vítězství (blesk shůry). Horní část věže (temeno) je po zásahu blesku odlomena. To lze chápat jako zvýšený důraz na vědomostní požadavky (odbornost) ministerských kandidátů. Pokud by to tak bylo, pak blesk ze Slunce či nebe symbolizuje také „požehnání“ takovému projektu a zároveň drsnější „pročištění“ kabinetu Andreje Babiše. Jinak řečeno, Babišův vládní projekt bude životaschopný poté, co projde menší pohromou, kdy (například) promluví do složení kabinetu koaliční partner, který bude chtít obsadit některé posty svými lidmi, čímž ale dá Babišově vládě zelenou. Bude v ní ale on sám figurovat, když je obviněný? To je otázka! Je velmi pravděpodobné, že Babišův jakýs-takýs kabinet je životaschopný projekt (stejně jako hnutí ANO), kterého by se měl ujmout někdo "bezúhonný", kdo mu dá posvěcení "shůry" (stejně jako by se hnutí ANO měli ujmout morálně nezkompromitovaní lidé).

 

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode